新モンゴル高等学校へようこそ
ШИНЭ МОНГОЛ БҮРЭН ДУНД СУРГУУЛЬ
SHINE MONGOL HIGH SCHOOL

​БЗД-ИЙН ОЛИМПИАДУУДАД АМЖИЛТТАЙ ОРОЛЦОЖ НИЙТ 10 ТӨРЛӨӨС 6 ТӨРӨЛД 1-Р БАЙР ЭЗЭЛЛЭЭ.​​

04.03.2018

БЗД-ИЙН ОЛИМПИАДАД АМЖИЛТТАЙ ОРОЛЦСОН БАГШ, СУРАГЧИД


Өнгөрсөн 2-р сард зохион байгуулагдсан Баянзүрх дүүргийн олимпиадад манай сургууль амжилттай оролцож багийн дүнгээр математик, физик, хими, биологи, мэдээлэл зүй, нийгэм, монгол хэл зэрэг 6 төрлүүдэд тус бүрд нь тэргүүлж I байр эзэллээ. Үүнд:

- Математик: 996 хүүхэд оролцсон математикийн олимпиадад 2 алт, 2 мөнгө, 4 хүрэл, 14 хотод орох эрх (шилдэг 10) авч багийн дүнгээр 12 дахь удаагаа тэргүүн байр
- Физикийн олимпиадад боломжит 30 медалиас 3 алт, 4 мөнгө, 5 хүрэл, 10 шагналт байр эзэлж багийн дүнгээр 14 дахь жилдээ тэргүүн байр
- Химийн олимпиадад 2 алт, 2 мөнгө, 6 хүрэл, 11 шагналт байр эзэлж тэргүүн байр
- Мэдээлэл зүйн олимпиадад 2 алт, 1 хүрэл, 3 тусгай байр эзэлж тэргүүн байр
- Түүх, нийгмийн ухааны олимпиадад 1 алт, 1 мөнгө, 2 хүрэл, 3 шагналт байр эзэлж тэргүүн байр
- Биологийн олимпиадад 1 алт, 2 мөнгө, 6 хүрэл, 5 шагналт байр эзэлж II байр
- Техник технологийн олимпиадад 1 алт, 2 мөнгө, 1 хүрэл, 4 тусгай байр эзэлж II байр
- Газарзүйн олимпиадад 1 мөнгө, 2 хүрэл, 1 тусгай байр
- Монгол хэлний олимпиадад 2 алт, 3 мөнгө, 1 хүрэл, 6 тусгай байр эзэлж тэргүүн байр тус тус эзэлжээ.

Амжилттай оролцсон сурагчдадаа баяр хүргэж, нийслэл, улс, олон улсын олимпиадуудад нь өндөр амжилт хүсье.

Физикийн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


7-р анги - Ц.Хангэрэл хүрэл
7-р анги - Д.Нармандах мөнгө
8-р анги - М.Мөрөн алт
8-р анги - Ц.Болд-Эрдэнэ шагналт байр
8-р анги - Б.Шихихутуг шагналт байр
9-р анги - О.Мишээл алт
9-р анги - Ц.Өгөөмөр хүрэл
9-р анги - Э.Гантүшиг хүрэл
9-р анги - Б.Цэлмэг шагналт байр
9-р анги - Т.Буянсүрэн шагналт байр
10-р анги - Э.Мөнхтүшиг хүрэл
10-р анги - Э.Чингүүн шагналт байр
10-р анги - У.Анужин шагналт байр
10-р анги - Д.Цэцүүхэй шагналт байр
11-р анги - О.Буяндэлгэрэх алт
11-р анги - Г.Сайнбилэгт мөнгө
11-р анги - А.Төрболд мөнгө
11-р анги - Б.Номин хүрэл
11-р анги - Д.Билгүүн шагналт байр
12-р анги - Г.Ариунхүслэн алт
12-р анги - Г.Намуунбаяр мөнгө
12-р анги - Б.Мөнгөнчавхдас шагналт байр
12-р анги - М.Эрдэмдаваа шагналт байр

Монгол хэлний олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


6-4 анги - Б. Оюунномин 1-р байр, алтан медаль /ШМ-2 сургууль/
6-4 анги - Н. Мөнх-Ану тусгай байр
7-4 анги - З. Цэрэндэжид 2-р байр, мөнгөн медаль
7-2 анги - Д. Анударь тусгай байр
8-2 анги - О. Анударь 1-р байр, алтан медаль
8-2 анги - Ч. Жаргалан 3-р байр, хүрэл медаль
10-4 анги - А. Ариунжаргал тусгай байр
10-3 анги М. Манлайбаатар тусгай байр
11-3 анги Б. Энэрэл 2-р байр, мөнгөн медаль
12-1 анги Б. Намуундарь 2-р байр, мөнгөн медаль
12- 1 анги Ч. Номин-Эрдэнэ тусгай байр
12-3 анги Э. Ундармаа тусгай байр

Математикийн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид

9-р анги Ч. Мөнххорол-Хүрэл
10-р анги Э.Мөнхтүшиг-Алт
10-р анги Б.Билгүүн-Мөнгө
11-р анги Т.Гүнбилиг-мөнгө
11-р анги С.Энхжин-хүрэл
12-р анги О.Мишээл (9-р ангиас дэвшив) - Алт
Багш - Д.Алтангэрэл-Хүрэл медаль

Химийн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


9-р анги - Д.Сайнжав - Алтан медаль
9-р анги - Ц.Номин-Эрдэнэ - Хотод орох эрх
9-р анги - Т.Орчлон - Хотод орох эрх
9-р анги - Ч.Мөнххорол - Хотод орох эрх
9-р анги - Э.Гантүшиг - Хотод орох эрх
10-р анги - Д.Цэцэгбадам - Алтан медаль
10-р анги - Э.Мөнхдэлгэр - Хүрэл медаль
10-р анги - Э.Билгүүнзаяа - Хүрэл медаль
10-р анги - О.Тамир - Хотод орох эрх
11-р анги - Г.Билэгсайхан - Мөнгөн медаль
11-р анги - М.Чинзориг - Хүрэл медаль
11-р анги - Х.Төртогтох - хотод орох эрх
11-р анги - Н.Энэрбэл - хотод орох эрх
11-р анги - Б.Баасанцэрэн - хотод орох эрх
11-р анги - Ж.Шүрэнхишиг - хотод орох эрх
12-р анги - О.Батгэрэл - Мөнгөн медаль
12-р анги - Г.Намуунбаяр - Хүрэл медаль
12-р анги - Э.Хонгор - Хүрэл медаль
12-р анги - Б.Алтаннавч - Хүрэл медаль
12-р анги - Ш.Булгантамир - хотод орох эрх
12-р анги - С.Сувд - хотод орох эрх авлаа.

Түүх, нийгэм, газарзүйн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


Нийгэм:
9-3 А.Энхмаа алтан медаль, хотод орох эрх
9-1 Т.Гэрэл мөнгөн медаль, хотод орох эрх
9-4 Д.Нандин-Эрдэнэ хүрэл медалийн болзол хангаж, хотод орох эрх
12-1 Ч.Номин-Эрдэнэ хүрэл медалийн болзол хангаж, хотод орох эрх
12-1 Б.Намуундарь тусгай байр, хотод орох эрх

Түүх:
9-1 Х.Жавхлантөгс тусгай байр, хотод орох эрх
11-1 Н.Дөлгөөн тусгай байр, хотод орох эрх

Газарзүй:
12-1 ангийн сурагч Б.Амгалан мөнгөн мeдаль
12-1 ангийн сурагч Б.Наранзаяа тусгай байр
9-4 ангийн сурагч М.Мөнгөлжин хүрэл мeдаль
9-3 ангийн сурагч Г.Билгүүн хүрэл мeдаль

Технологийн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


Дүрслэх урлаг (10-11-р анги)
10-1 ангийн сурагч М.Анужин I байр, алтан медаль
11-2 ангийн сурагч Б.Марал II байр, мөнгөн медаль
10-1 ангийн сурагч Б.Чулуудай “тусгай байр” хотод орох эрх

Техник загвар /усан загвар/
11-4 ангийн сурагч О.Өнөболд II байр, мөнгөн медаль

Техник загвар /нисэх загвар/
7-2 ангийн сурагч Ц. Ирмүүн “тусгай байр” хотод орох эрх

Дизайн технологи
10-1 ангийн сурагч Санчирмаа “тусгай байр” хотод орох эрх
11-4 ангийн сурагч Б. Оргил “тусгай байр” хотод орох эрх
Багш О.Болор-Эрдэнэ III байр, хүрэл медаль

Мэдээлэл зүйн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


7-10-р ангийн төрөлд
10-3 ангийн сурагч Чингүүн - Алтан медаль
9-2 ангийн сурагч Тэмүүлэн - Нийслэлд орох эрх

11-12-р ангийн төрөлд
10-3 ангийн сурагч Чингүүн - Хүрэл
12-3 ангийн сурагч Гүндалай - 4-р байр, нийслэлд орох эрх
12-3 Алтанбагана - Нийслэлд орох эрх

Багш төрөлд
Амартүвшин - Алтан медаль

Биологийн олимпиадад амжилттай оролцсон багш, сурагчид


12-р анги - Б. Нямжаргал – Тусгай байр, хотод орох эрх
11-р ангид - Б.Цацрал – Алтан медаль
11-р ангид - Э.Бадамхатан – Хүрэл медаль
11-р ангид - Э.Уянга - Хүрэл медаль
11-р ангид - Б. Ашид-Эрдэнэ – Тусгай байр, хотод орох эрх
10-р ангид - Н.Амарсанаа – Тусгай байр, хотод орох эрх
10-р ангид - А.Хүслэн – Тусгай байр, хотод орох эрх
9-р ангид - Т.Буянсүрэн – Тусгай байр, хотод орох эрх
9-р ангид - О.Анужин – Тусгай байр, хотод орох эрх