新モンゴル高等学校へようこそ
ШИНЭ МОНГОЛ БҮРЭН ДУНД СУРГУУЛЬ
SHINE MONGOL HIGH SCHOOL

Олимпиад

2012-2013 ОНЫ УЛСЫН ОЛИМИАД

УЛСЫН ХИМИЙН ОЛИМПИАД

АЛТАН медаль-багш Б.Өнөржаргал

ШАГНАЛТ байр- багш Энхмаа

ШАГНАЛТ байр-11-р  ангийн сурагч Норовсамбуу

ШАГНАЛТ байр-9-1 ангийн сурагч Э.Номинсогоо

УЛСЫН ТЕХНОЛОГИЙН ОЛИМПИАД

ХҮРЭЛ медаль- 11-р ангийн сурагч О.Баттулга

УЛСЫН НИЙГМИЙН УХААНЫ ОЛИМПИАД

ШАГНАЛТ  байр-Багш Э.Булган-Эрдэнэ

УЛСЫНIQ-ИЙН ОЛИМПИАД

ХҮРЭЛ медаль-11-р ангийн сурагч Х.Билгүүн

УЛСЫН АНГЛИ ХЭЛНИЙ ОЛИМПИАД

АЛТАН медаль-9-р ангийн сурагч А.Тэргэл

УЛСЫН МЭДЭЭЛЭЛ ЗҮЙН ОЛИМПИАД

ХҮРЭЛ медаль-12-р ангийн сурагч Г.Золжаргал

ШАГНАЛТ байр-11-р ангийн сурагч Учрал

УЛСЫН ФИЗИКИЙН ОЛИМПИАД

ХҮРЭЛ медаль-Физикийн багш П.Эрдэнэбат

МӨНГӨН медаль-8-3 ангийн сурагч Л.Дөлгөөн

ХҮРЭЛ медаль-9-3 ангийн сурагч М.Энххүслэн

ШАГНАЛТ байр-12-2 ангийн сурагч Г.Золжаргал

ШАГНАЛТ байр-11-2 ангийн сурагч П.Норовсамбуу

ШАГНАЛТ байр-11-4 ангийн сурагч Ч.Билгүүн

УЛААНБААТАР ХОТЫН ФИЗИКИЙН БАГИЙН ОЛИМПИАД

Улаанбаатар хотын Физикийн багийн олимпиадад манай сургуулийн 11-р ангийн 20 сурагчтай баг амжилттай оролцож  АЛТАН медаль хүртлээ. Олимпиадад оролцсон сурагчдадаа баяр хүргэе.

52-Р СУРГУУЛИЙН НЭРЭМЖИТ ХИМИЙН ОЛИМПИАД

52-р сургуулийн нэрэмжит Химийн олимпиадад манай сургуулийн сурагчид амжилттай оролцлоо.

2-р байр МӨНГӨН медаль /200.000 төгрөг/ -9-2 ангийн сурагч Ө.Тайванжаргал

3-р байр ХҮРЭЛ медаль-9-3 ангийн сурагч М.Энххүслэн

11-р анги: ШАГНАЛТ байр-11-2 ангийн сурагч П.Норовсамбуу

 

ГАНДБОЛЫН ӨСВӨРИЙН УЛСЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН

Төв аймгийн Зуунмод хотноо зохион байгуулагдсан Өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах Гандболын тэмцээнд манай сургуулийн баг тамирчид амжилттай оролцож, 14-15 насны ангилалд МӨНГӨН медаль хүртлээ.

МОНГОЛ БИЧГИЙН ОЛИМПИАД

Монгол улсын гавьяат багш Ё.Эрдэнэцэцэгийн нэрэмжит “Билгийн зул-Монгол бичиг-2013” хотын 7 дахь удаагийн олимпиадад ҮНЭМЛЭХҮЙ  аваргаар шалгарч, АЛТАН  медаль, Хэл иргэншлийн дээд сургуулийн нэрэмжит “Монгол бичиг бол- бидний өмч” Монгол бичгийн 3 дахь удаагийн олимпиадад ХҮРЭЛ медаль хүртсэн 10ш-3 ангийн сурагч Г.Энхжавхланд баяр хүргэе.

2012-2013 оны НИЙСЛЭЛИЙН ОЛИМПИАДЫН АМЖИЛТУУД:

НИЙСЛЭЛИЙН НИЙГМИЙН УХААНЫ ОЛИМПИАД

  • ·        МӨНГӨН МЕДАЛЬ-Нийгмийн ухааны багш Э.Булган-Эрдэнэ  /Улсын олимпиадад орох эрх/

НИЙСЛЭЛИЙН МОНГОЛ ХЭЛНИЙ ОЛИМПИАД

  • ·        ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ-8-2 анги А.Анар
  • ·        ТУСГАЙ БАЙР-10ш-3 анги Энхжавхлан
  • ·        ТУСГАЙ БАЙР-10ш-3 анги Марал
  • ·        ТУСГАЙ БАЙР-9-1 анги Г.Тэргэл

НИЙСЛЭЛИЙН ТЕХНИК ТЕХНОЛОГИЙН ОЛИМПИАД

  • ·        10-р анги: Онолын төрөлд-МӨНГӨН МЕДАЛЬ-10ш1 анги Жамбалдорж
  • ·        11-р анги: Онолын төрөлд-ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ-11-4 анги О.Баттулга /Улсын олимпиадад орох эрх/

НИЙСЛЭЛИЙН МЭДЭЭЛЭЛЗҮЙН ОЛИМПИАД

  • ·        4-Р БАЙР Мэдээлэлзүйн багш Б.Амартүвшин /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        АЛТАН МЕДАЛЬ-12-2 ангийн сурагч Г.Золжаргал /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        ТУСГАЙ БАЙР -11-2 ангийн сурагч Учрал /Улсын олимпиадад орох эрх/

НИЙСЛЭЛИЙН ФИЗИКИЙН ОЛИМПИАД

  • ·        ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ- Физикийн багш П.Эрдэнэбат /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        11-р анги: ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ- Г.Золжаргал /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        ШАГНАЛТ БАЙР-11-2 ангийн сурагч П.Норовсамбуу /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        ШАГНАЛТ БАЙР-11-4  ангийн сурагч Ч.Билгүүн /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        9-р анги: АЛТАН МЕДАЛЬ-8-р ангийн сурагч Л.Дөлгөөн (анги өгсөж орсон) /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        МӨНГӨН МЕДАЛЬ-9-р ангийн сурагч М.Энххүслэн/Улсын олимпиадад орох эрх/

НИЙСЛЭЛИЙН ХИМИЙН ОЛИМПИАД

  • ·        ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ-Химийн багш Г.Энхмаа  /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        5-Р БАЙР- Химийн багш Б.Өнөржаргал /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        ШАГНАЛТ БАЙР-11-2 ангийн сурагч П.Норовсамбуу /Улсын олимпиадад орох эрх/
  • ·        6-Р БАЙР-9-1 ангийн сурагч Э.Номинсогоо /Улсын олимпиадад орох эрх/

НИЙСЛЭЛИЙН БИОЛОГИЙН ОЛИМПИАД

  • ·        МӨНГӨН МЕДАЛЬ-Биологийн багш Д.Лхагвабаасан /Улсын олимпиадад орох эрх/

НИЙСЛЭЛИЙН АНГЛИ ХЭЛНИЙ ОЛИМПИАД

  • ·        АЛТАН МЕДАЛЬ-9-2 ангийн сурагч А.Тэргэл /Улсын олимпиадад орох эрх/

"БИЛГИЙН ЗУЛ-МОНГОЛ БИЧИГ-2012-11-02" 

10ш3 ангийн сурагч Г.Энхжавхлан "Билгийн зул-Монгол бичиг-2012" 6 дахь удаагийн хотын олимпиадад "Үнэмлэхүй аварга" болж Алтан медаль хүртлээ.

ОЛИМПИАД 

"ШИНЭ МОНГОЛ" сургууль нь үүсгэн байгуулагдсан цагаасаа эхлэн дүүрэг, хот, улсын олимпиадуудад багш-сурагчдаа амжилттай бэлтгэн оролцуулж, одоогийн байдлаар нийт 311 медаль хүртээд байна.

         Улсын олимпиадын медальт багш 5 ажиллаж байгаагаас гадна, улсын химийн аварга 3, физикийн мөнгө, хүрэл медальт 3, газар зүйн мөнгөн медальт 2 сурагч, хотын аварга 3 сурагч төгссөн. 2006 онд сурагч Д.Хүрэлтулга Олон Улсын Физикийн олимпиадаас, 2009 онд сурагч Д.Уянга Англи улсын Лондон хотод зохиогддсон Олон Улсын химийн олимпиадаас ХҮРЭЛ медаль тус тус хүртсэн, 2008 онд Азийн физикийн олимпиадад оролцох Монголын багт сурагч Н.Баттүвшин шалгарч, МУГавьяат, физикийн багш Р.Бавуудорж бэлтгэгч багшаар явж амжилттай оролцоод ирсэн.

2010-2011 ОНЫ УЛСЫН ОЛИМПИАД:

  •  УЛСЫН ХИМИЙН ОЛИМПИАДАД:
  • 12-2 ангийн сурагч М. Энхбат-  I байр АЛТАН медаль
  • Багш Б. Өнөржаргал – II байр МӨНГӨН медаль
  • УЛСЫН АНГЛИ ХЭЛНИЙ  ОЛИМПИАДАД:
  • 11-3 ангийн сурагч Г. Ундрал – I байр АЛТАН медаль
  • 11-4 ангийн сурагч З. Норжин –V байр
  • УЛСЫН СЭТГЭХ ЧАДВАР/IQ/-ЫН ОЛИМПИАДАД:
  • Бага ангийн багш  Ц. Нарантуяа –III байр ХҮРЭЛ медаль
  • УЛСЫН МЭДЭЭЛЭЛ ЗҮЙН ОЛИМПИАДАД:
  • 10-2 ангийн сурагч Золжаргал –IV байр

ХОТЫН ОЛИМПИАД:

  • УЛААНБААТАР ХОТЫН МЭДЭЭЛЭЛ ЗҮЙН ОЛИМПИАД:
  • 1.    Золжаргал /11 анги/ - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ  /улсад орох эрх/
  • 2.    Мейрембек /11 анги/- Шагналт байр
  • 3.    Амартүвшин /багш/ - Шагналт байр  /улсад орох эрх/


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН АНГЛИ ХЭЛНИЙ ОЛИМПИАД:
  • 1.    Г. Ундрал /11 анги/ - 1-р байр АЛТАН МЕДАЛЬ /улсад орох эрх/
  • 2.    З. Норжин /11 анги/- 2-р байр  МӨНГӨН МЕДАЛЬ /улсад орох эрх/


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН МОНГОЛ ХЭЛНИЙ  ОЛИМПИАД:
  • 1.    Зул /8 анги/ - 1-р байр АЛТАН МЕДАЛЬ
  • 2.    Дуламсүрэн /9 анги/ - Шагналт байр
  • 3.    Б. Марал / 8ш анги/ - Шагналт байр


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН  МАТЕМАТИК  ОЛИМПИАД:
  • 1.    М. Энххүслэн /7 анги/ - Шагналт байр
  • 2.    С. Мягмардорж /Багш/ - Шагналт байр /улсад орох эрх/


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН  ХИМИЙН  ОЛИМПИАД:
  • 1.    Энхбат /12 анги/ - 1-р байр АЛТАН МЕДАЛЬ /улсад орох эрх/
  • 2.    Б. Өнөржаргал /Багш/ - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ /улсад орох эрх/


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН НИЙГМИЙН  ОЛИМПИАД:
  • 1.    Ж. Өнөржаргал /Багш/ - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ /улсад орох эрх/


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН ФИЗИКИЙН  ОЛИМПИАД:
  • 1.    Зул /8 анги/ - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ
  • 2.    Ба. Төгөлдөр /8 анги/ - 5-р байр Шагналт байр
  • 3.    Т. Норовсамбуу /9 анги/ - 2-р байр МӨНГӨН МЕДАЛЬ /улсад орох  эрх/
  • 4.    Г. Золжаргал /10 анги/ - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ
  • 5.    Б. Мөнхцэцэг /11 анги/ - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ /улсад орох  эрх/
  • 6.    Б. Нарангэрэлт /11 анги/ - Шагналт байр  /улсад орох  эрх/
  • 7.    Д. Билгүүн /11 анги/ - Шагналт байр  /улсад орох  эрх/
  • 8.    Р. Бавуудорж /Багш/ -  2-р байр МӨНГӨН МЕДАЛЬ /улсад орох эрх/
  • 9.    П. Эрдэнэбат /Багш/ -  Шагналт байр  /улсад орох  эрх/


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН ГАР ЗУРГИЙН ОЛИМПИАД:
  • 1.    А. Амармэнд /9 анги/ -  1-р байр АЛТАН  МЕДАЛЬ
  • 2.    Ц. Цэлмэг /9 анги / - 3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ


  • УЛААНБААТАР ХОТЫН СЭТГЭН БОДОХ ЧАДВАРЫН ОЛИМПИАД:
  • 1.    Б. Энхбаясгалан /YIII-IX анги/ -  2-р байр МӨНГӨН МЕДАЛЬ
  • 2.    М. Алтанбагана /X -XI анги/ -  3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ
  • 3.    Л. Дөлгөөн /Y -YII анги/ -  3-р байр ХҮРЭЛ МЕДАЛЬ
  • 4.    Э. Мөнхтүшиг /III-IY анги/ -  2-р байр МӨНГӨН МЕДАЛЬ
  • 5.    М. Алтаншагай /I -II анги/ -  1-р байр АЛТАН  МЕДАЛЬ
  • 6.    Насанзаяа /I -II анги/ -  4-р байр Шагналт байр
  • 7.    Ц. Нарантуяа /Багш/- 1-р байр АЛТАН  МЕДАЛЬ /улсад орох  эрх/