新モンゴル高等学校へようこそ
ШИНЭ МОНГОЛ БҮРЭН ДУНД СУРГУУЛЬ
SHINE MONGOL HIGH SCHOOL

Спортын уралдаан тэмцээн

2012-2013 он 

Кендогийн улсын аваргын тэмцээнд багаараа 1-р байр эзэллээ 

БЗД-ийн багш нарын спортын тэмцээнд 3-р байр эзэллээ 

2010-2011 он

  • БЗД-ийн 2011-оны БЗД-ийн  аварга,
  • Багш нарын хотын аваргын сагсан бөмбөг, гар бөмбөг, даамын төрөлд тус тус АЛТАН медаль хүртэж багийн нийт дүнгээр  1-р байр эзлэн үүрд хадгалагдах ЦОМ-ын эзэд боллоо.
  • БЗД-н сурагчдын сагсан бөмбөгийн өсвөр үеийн лигийн тэмцээнд  эрэгтэй баг ХҮРЭЛ медаль,
  • Эмэгтэй баг МӨНГӨН медаль тус тус хүртлээ.
2009-2010 он
  • Сагсан бөмбөгийн эмэгтэй шигшээ баг БЗД-н аварга шалгаруулах тэмцээнд 1-р байр эзэлж Алтан медаль, эрэгтэй баг тамирчид Мөнгөн медаль хүртлээ.
  • 10-3 ангийн сурагч А.Энэрэл Ширээний теннисний Өсвөрийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд ганцаарчилсан, хос, холимог хос, багийн төрөлд амжилттай оролцож 2 алт, 1 мөнгө, 1 хүрэл медаль хүртлээ. 
  • БЗД-н аварга шалгаруулах гар бөмбөгийн тэмцээнд эмэгтэй баг тамирчид хүрэл медаль хүртэв
  • 100 буудалт даамны тэмцээнд 2-3 ангийн сурагч С.Дүйнхэржав тусгай байранд шалгарч багийн дүнгээр 4-р байранд шалгарав. 
  • Гандбол: 
  • Багш Эрдэн-Очир Насан хүрэгчдийн Улсын Аварга шалгаруулах тэмцээнээс Хүрэл медаль, 
  • Шилдэг дасгалжуулагч шагнал Өсвөрийн Аварга шалгаруулах тэмцээнээс эмэгтэй баг тамирчид Хүрэл медаль 
  • 10 – 1 ангийн сурагч Сарангуа Шилдэг хаалгач  шагнал 

2008-2009 он

  • Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй шигшээ баг Өсвөрийн лигийн тэмцээнд шилдэг наймд шалгарсан
  • Хөл бөмбөгийн шигшээ баг “Дуулиан 2020” тэмцээнд шилдэг 16-д үлдсэн

 

2007-2008 он

  • “Дуулиан 2020” тэмцээнд шилдэг 16-д үлдэж, Хамгийн азтай сургуулиар шалгарч Nissan Terrano автомашинаар шагнуулсан.
  • 1-2 ангийн сурагч Анулхам софт теннисийн улсын аваргын алтан медаль
  • 2-3 ангийн Г. Сүхбаяр Кендогийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс “Дайчин тулаанч” шагнал
  • 3-1 ангийн О. Боролдой Бадминтоны улсын аваргаас алтан медаль
  • 2-4 ангийн Б. Шижирбат Бадминтоны улсын аваргаас мөнгөн медаль

 

2006-2007 он

  • 2-4 ангийн Г.Энхчулуун кендогийн улсын аваргаас хүрэл медаль
  • 1-2 ангийн сурагч С.Данзанваанжил Кендамогийн улсын аваргаас мөнгөн медаль
  • 1-3 ангийн сурагч Б. Мөнх-Од Кендамогийн хотын аваргаас мөнгөн медаль